שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

מה המסגרת הארגונית של הקורס? הכשרת מנהלים ולימודי חוץ, המרכז הבינתחומי הרצליה.

כמה משתתפים בקורס? כ- 30 משתתפים.

מה פרופיל המשתתפים בקורס עד כה? מנכ”לים, סמנכ”לים, ובכירים בתעשייה ובמגזר הציבורי, רובם רוכבים ורוכבות ברמה של רכיבה שבועית של כמה שעות. גיל ממוצע 40 פלוס.

מהם תכני הקורס? הרצאות ופעילויות בנושאי אתגרי ניהול ומנהיגות + רכיבות אופני הרים. הרכיבות ישמשו כמעבדה בה ייבחנו ויתורגלו תכני ההרצאות.

מה הקשר בין ההרצאות והרכיבות? הרצאות לחוד ורכיבות לחוד. יחד עם זאת, ההרצאות מתייחסות לחוויות הרכיבה ברמה של קונטקסט, דוגמאות, ולקחים.

כמה רוכבים בקבוצה? הקורס מחולק לשתי קבוצות, לפי רמת הרוכבים וקצב ההתקדמות. הקבוצות נעות באותו מסלול באופן עצמאי. מדי פעם הקבוצות מתאחדות לצורכי הסבר, הרצאה או פעילות.

איך נראה מסלול טיפוסי? 30 ק”מ,600 מ’ טיפוס מצטבר, סינגלים זורמים פה ושם. המסלולים הכי יפים בארץ (בעצם, בעולם), כולל הפתעות המוכרות רק ליודעי ח״ן

יש גם מסלולים יותר מאתגרים? משתתפי הקורס יוזמנו לרכיבות רשות אתגריות (ללא תשלום נוסף): מהר חרמון בצפון עד ג׳בל חרמון במדבר יהודה.

למי הקורס מתאים? לרוכבי שטח שרוכבים פעם בשבוע-שבועיים רכיבה בריאה של כמה שעות. הקורס מתאים גם לרוכבים ולרוכבות מתחילים שמוכנים נפשית לשפר את כושר ורמת הרכיבה שלהם במהלך השנה. נשמח לסייע בעצה, הדרכה, ואימון אישי. במסגרת הקורס תערכנה שתי סדנאות לשיפור כישורי רכיבה טכנית המונחות ע״י מדריכי הרכיבה הטובים בארץ.

מה עושים כשיש מזג אוויר קשה? רוכבים.

מה עושים כשיש תקלה טכנית במהלך הרכיבה? מתקנים.

איזה ציוד צריך להביא לרכיבות? אופניים תקינים, קסדה, משאבה, מכנסי רכיבה, חולצת רכיבה, כפפות, משקפי שמש, פנימית רזרבית, אוזן רזרבית, 3 ליטר מים, חטיף אנרגיה, כריך.

מה לוח הזמנים של יום רכיבה טיפוסי? יציאה עצמית מאזור המרכז במכוניות ב 06:00, תחילת רכיבה בשטח 07:30, סיום רכיבה בשטח 12:00. ארוחת צהריים קלה (אנחנו מספקים), סיורים והרצאות עד 16:00. הגעה חזרה לאזור המרכז ב 17:30.

אני לא בטוח/ה שרמת הרכיבה שלי מתאימה לקבוצה. החשש מובן אך ברוב המקרים לא רלבנטי. הרכיבות מתנהלות בקצב נוח – אנחנו לא ממהרים לשום מקום. להיפך: המטרה היא להתחבר לשטח ולעצמך, להתבשם מהנוף, ולרכוב בכיף. אם קשה בעליה אפשר תמיד ללכת ברגל; אם מעדיפים לא לעשות סינגל, אפשר תמיד לקחת דרך עוקפת. בקיצור, זורמים.

שאלות נוספות? נשמח לענות. צרו קשר עם עו”ד גלית אופיר, 054-449-9493, gophir@idc.ac.il

Comments are closed.